Agreen Energy and Pellet

Our Power Comes From Nature

Amacımız, çevreye duyarlı ürünlerimizle daha sağlıklı ve temiz bir ortam yaratılmasına katkıda bulunarak, yaşamın her alanında çevreye duyarlı bir bilinç oluşturmak, enerji çeşitliliği sağlayarak ekonomik davranmak ve gelecek kuşaklara gaz emisyonları minimuma düşmüş temiz bir çevre bırakmaktır.

Kazan, ekmek fırınları ve her türlü ısı ihtiyacı gerektiren noktalarda B-MAX odun pelet yakacak sistemleri ve Balyalama sektöründe en gelişmiş FLEXUS sistemler ile hizmetinizdeyiz.

Discover

recycle-blue

Eco-Friendly

home_energy_forbusiness4

Cost-Effective

home_energy_forbusiness5

Easy Control

home_energy_forbusiness2

Service Support

Burners and Hot Air Generators

Wood and agripellet burners, Hot air pellet generators

The burners and hot air generators are solutions, which combine the need for heating with the savings from the use of biomass fuel. The ownership and control of the entire production process, together with the accumulated know-how of over 25 years of experience, ensure processes and products with uncompromising standards and a price quality ratio, which is second to none.

Products

Service Details

Waste Baling Systems

Flexus Eco-Friendly Waste Baling Systems

Compressed waste in round bales.
Round baling – the best solution for storage and transportation.
Flexus Balasystem’s heavy duty round baling system is the best solution for baling, transporting and storing waste fractions like MSW, RDF, SRF, beet pulp and recyclables in a safe and economic way.

Products

Service Details

Recent Posts