Flexus Çevre Dostu Atık Balyalama Sistemleri

Preslenmiş Rula Atık Balyalama

Rulo Balyalama – Depolama ve Nakliye için en iyi çözümdür!

Flexus ağır hizmet tipi rulo balyalama sistemi, MSW, RDF, SRF, pancar posası ve geri dönüştürülebilir malzemeler gibi atık çeşitlerinin güvenli, ekonomik bir şekilde balyalanması, taşınması ve depolanması için en iyi çözümdür.

Flexus balyalama sisteminin, farklı ihtiyaçlar ve kapasiteler için üç farklı modeli mevcuttur

Hava almayacak şekilde basınç uygulanarak yapılan bir sistemdir. Bilgisayar destekli bu sistemde her bir balyalama süresi 2-3 dakikadır. Basınç yüksek olmasına rağmen makinaların enerji korunumu yüksek olup, sabit, yarı mobil veya mobil olarak 3 ayrı şekilde tasarlanmıştır.

Balyalama aşamasında hava sızdırmazlığı sağlandığından organik malzemelerde herhangi bir kalıplaşma, fermantasyon ve çürüme gerçekleşmez. Balyalanan malzemeler uzun süre yakılmaları ve geri dönüşümleri için sorunsuz olarak saklanabilir. Bekletilebilir.

Aynı zamanda balyalama polietilenleri de çevre dostu olup geri dönüşümleri mümkündür.

BALYA PRESLEME TEKNİĞİ

Sıkıştırma hacmine yeteri kadar malzeme başlangıçta harcananarak maksimum güçle sıkıştırılır.Sert ve katı malzemeler aynı hacim içinde yumuşak malzemelerle birlikte daha rahat sıkıştırılır.

Katı atıkların, şeker fabrikalarında pancar küspesinin, mısır, saman, yonca vb. balyalamasında kullanılır. Uzun süreli dış etkilerden koruma, nakil kolaylığı, hacim azalması ,balyanan malzemenin özellikleri koruyarak tekrar kullanma sağlar.

Balyalamada kullanılan net film ve plastik malzeme geri dönüştürülebilir. Çevreye kesinlikle zarar vermez.

Makinalar sabit ve mobil olarak tasarlandığından balya yapılacak malzemelerin taşınmasına istenirse gerek duyulmaz.

PRESLEME

Preslenecek atıklar konveyörlerle presleme bölümüne alınır. Malzemeler dönen ana aks etrafına doldurulur.Operatör monitörden gözlemle istenilen basıncı hidrolik olarak ayarlar. Balyalanacak malzeme cinsine göre istenilen basınç bilgisayar yardımıyla yapılır.

SARMALAMA & STRECH FİLMLEME

Presle doldurulan malzemelerin dağılmalarının önlenmesi için ağla sarmalanır.Mekanik aksamlar açıldığında preslenen malzemeler bir arada tutulur.Balyalama aşamasına transfer edilen malzemelerin kaybı önlenir.Balyalama strech filmi ince, su geçirmez, dayanıklı ve geri dönüştürülebilen malzemeden imaldir.

Strech film dönen kollarla atık üzerine sarılır.Balya da kendi ekseni etrafında dönerken işlem tamamlanır ve balya nakliye konveyörüne aktarılır.Konveyörde atıklar için cins,miktar ve kodlama yapılarak stok alanına alınır.

BALYALAMA MALİYETİ
  • 25 Mikron stretch film (45m/balya) 750 mm genişlik: ………….. 2,28 eur/balya
  • Net film (28 m/balya ) 123mm genişlik …….. 0,84 eur/balya
  • Güç ve ekstralar: ….yaklaşık 150 KW. 20 eur/h
  • İşçilik maliyeti: 2×4 eur/h……… 8 eur/h
  • Balyalama debisi: 32 adet/h
  • Balyalama maliyeti : ( ( 2,28*32)+(0,84*32)+20+8))/32=4 eur/balya

Not: Fiyatlar kur ve film maliyetlerine göre değişiklikler gösterebilir.

KAPASİTELER

Balyalama kapasitesi malzemenin cinsine ve malzemenin makinaya olan beslemesine bağlıdır. Yaklaşık kapasite 40 adet/saat dir.Fakat daima makinanın bakım süreleri göz önüne alaınmalıdır.Genellikle zor olan malzemeler için kapasite düşebilir. Evsel katı atıklar için balyalama miktarı, servis ,bakım,temizleme vb. göz önüne alınırsa 15/25 adet/saat tir.

Kapasite malzemenin cinsine bağlıdır. Lütfen detaylı bilgi için firmamıza başvurunuz.

MAKİNA YERLEŞİM PLANLARI

Makinalarımızın plan ve perspektifleri aşağıda llistelenmiştir.Buradan işletmeden istenen minimum çalışma alanı belirlenebilir.
Dış alanda çalışma koşullarında besleme konveyörüne yükleme yapabilmek için en makina üstünden h= 4,8 m serbet hacim sağlanmalıdır.Kapalaı alanlarda kamyonlarla yükleme yapıldığı anlarda yükseklik minimum 6,5 m olmalıdır.

Konya Şeker Fabrikası Flexus Balyalama

Uygulama ve Tanıtım Videolarından Bazıları